A projekt fő célkitűzése az volt, hogy a fényszennyezés kutatása kapcsán olyan hazai projekteket építsünk ki, amelyek nemzetközi szinten is versenyképesek és egyúttal olyan együttműködéseket alakítsunk ki külföldi intézményekkel, amelyek segítségével a kutatási területek hosszú távon is működőképesek legyenek és lehetőséget adjanak EU2020 projektekben való részvételre. Ezek a célkitűzések maradéktalanul teljesültek. Megnövekedett a külföldi partnereink száma az interdiszciplináris területeken, olyan projektek alakultak ki, melyekben a fényszennyezéssel kapcsolatos fizikai és biológiai kutatások szervesen épülnek egymáshoz.
A projekt folyamán kifejlesztett méréstechnikai módszerek nemzetközi szinten is élen járnak. Az ENSZ Világűr Hivatala és a Nemzetközi Csillagászat Unió együttesen adott ki egy ajánlatokat is tartalmazó jelentést "Sötét és csendes égbolt a tudomány és a társadalom szolgálatában" címmel. Az ajánlások az általunk bevezetett égbolt fényesség egységet javasolják a csillagászati helyszínek égboltminőségének meghatározására.
A „Valós Világítási Környezet Laboratórium" létrejöttével és annak vizsgálatával sikerült igazolni, hogy lehetséges a fényszennyezés csökkentése úgy, hogy közben a világítás célja nem sérül. A lakosság körében végzett felmérésben egyértelműen pozitív visszajelzéseket kaptunk: a válaszolók szerint javult az úttest és a járda megvilágítása. Ezzel párhuzamosan a világítótestekből az égbolt irányába távozó fény gyakorlatilag megszűnt, a világítás spektrális összetétele megfelel a legszigorúbb feltételeknek is. A környezeti fenntarthatóság szempontjából kiemelendő, hogy azt erősítő cél valósul meg a környezetbarát világítás kialakításával.